Facebook Twitter              Domov              Obchodné podmienky              Doprava a platba             Na stiahnutie            Kontakt              | Kontakt 0915 830 413  E-mail: obchod@najoffice.sk

Ako doplniť energiu pri práci v kancelárii?

Stáva sa Vám, že už ráno prídete do kancelárie unavení? Dlhý večer, nedostatočný alebo zlý spánok, dlhodobá únava... Treba sa však rýchlo prebrať a sústrediť na prácu. Čo spravíte väčšinou ako prvé po príchode do kancelárie? Ešte si ani kabát nevyzlečiete, a hneď si pripravíte šálku na kávu? Zalievaná, presso, latté, s cukrom, mliekom, či bez... Káva ráno musí byť :-) Ale pozor! Káva môže doplniť energiu len vtedy, ak sa ešte jej zvyšok nachádza v tele, preto ak ste totálne vyčerpaní, môže mať práve opačný účinok, cítite sa ešte viac ospalí a malátni. Odporúčaná maximálna denná dávka kávy je 300 mg, čo sú asi štyri šálky.

O káve sa toho popísalo už veľa. O jej pozitívnych ale aj negatívnych účinkoch. Nie všetci ju môžu piť bez obáv, preto vhodnou alternatívou je zelený čaj. Okrem kofeínu obsahuje ďalšie povzbudzujúce látky ako teofylín a teobromín. Triesloviny znižujú rýchlosť vstrebávania kofeínu, čím predĺžujú jeho účinok. Obsahuje tiež množstvo vitamínov a antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie a zvyšujú imunitu.

Vo forme tabletiek alebo čaju si môžete kúpiť ginko. Zlepšuje krvný obeh, čím prekrvuje mozog a zlepšuje sústredenie. Tým že sa lepšie prekrvujú končatiny, stráca sa pocit studených rúk a nôh. Tiež vraj lieči potenciu a predĺžuje život.

Guaranín má rovnako ako kofeín stimulačný účinok, avšak uvoľňuje sa postupne počas celého dňa. Guaranu možno konzumovať vo forme tabletiek, nápojov a tiež cukríkov.  

Energeťáky sú len pre skutočne odolných. Obsahujú totiž vysokú dávku kofeínu, taurínu, guarany a podobných povzbudzujúcich látok. Táto kombinácia zaberá naozaj rýchlo, ale môže mať negatívne účinky v podobe búšenia srdca, porúch zraku až bezvedomia.

Všetkého veľa škodí. Ale ak to nepreháňate s kávou a jej podobnými povzbudzovákmi, dodržiavate pitný režim, občas sa vyvetráte na čerstvom vzduchu a dokážete po práci relaxovať, energia sa cyklicky obnovuje a všetko zvládate v pohodičke. 

 

 

 

Napíšte nám!

SSL zabezpečené

Nakupujte u nás!!!

Nakupujte u nás!!!

6 dôvodov prečo nakupovať u nás:

  • viac ako 12 000 produktov v ponuke
  • viac ako 80% tovaru skladom
  • viac ako 3500 spokojných zákazníkov
  • pri objednávke nad 60 € neplatíte poštovné
  • vysoké zľavy pre našich obchodných partnerov
  • podľa Heureky až 100% našich zákazníkov odporúča náš obchod

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info